A jövő most kezdődik

2019. április 06., címkék: ifjúsági vezetőképző, ifi

„A mi felelősségünk, hogy ne az utolsókként gondoljunk fiataljainkra, hanem velünk egyenlő gyülekezeti tagokként” – vallja Ablonczy Áron gazdagréti lelkipásztor. Néhány lelkésztársával az előző hétvégén szervezték meg azt a másfélnapos Ifivezető Képzést, melyre az ország megannyi részéből érkeztek fiatalok, hogy újabb ismeretekkel gazdagodjanak. Mi is ellátogattunk az alkalomra és utánajártunk, milyen is egy keresztyén vezető.

Keressük a jövő ifjúsági vezetőit!

2019. január 09., címkék: ifi, ifjúsági vezetőképző

Érzel magadban elhívást, hogy a református ifjúsággal foglalkozz? Akkor köztünk a helyed. A Zsinati Ifjúsági Iroda és az Exodus 2019-ben is közösen szervezi meg négy alkalmas Ifjúsági Vezetőképzőjét.

Vezess fiatalon!

2018. október 15., címkék: ifi, ifjúsági vezetőképző

No persze nem autót, hanem ifjúságot. Ijesztő lenne? Valójában nem az, csak éppen nehezebb a feladatod, mint bárkinek. Avagy a tavalyi ifjúsági vezetőképző egy részvevő szemével.

Vallástól az élő hitig

2018. szeptember 15., címkék: interjú, ifjúsági vezetőképző

„Régen úgy gondoltam, egyszerűbb megtérnie annak, aki egyszer csak meghallja az igét, mindent otthagy és követi Istent. Ma már tudom, hogy ez nem igaz: ha folyamatosan hallom az igét, sok mindent megtanulok és nyitott szívvel érdeklődőm, Isten meg fog szólítani” – vallja Fodor Dániel, a Debrecen-nagytemplomi gyülekezet ifivezetője, akivel az Ifjúsági vezetőképző és a Konfi+ után arról beszélgettünk, miért szeretne vezetővé válni egy mai fiatal.

Add tovább, amit kaptál!

2018. július 11., címkék: ifjúsági vezetőképző, ifi

Bizalom, közösség, erő: ilyen és ezekhez hasonló tapasztalatokkal zárult a Zsinati Ifjúsági Iroda és Exodus Közép-Kelet Európa Egyesület idei ifjúsági vezetőképzője. Az utolsó, Szilágy megyei Zutorban tartott gyakorlati alkalom után néhány résztvevőt arról kérdeztük, milyen élményekkel gazdagodtak a három alkalmas tréningen.

Ahol egy több, mint a kilencvenkilenc

2018. július 11., címkék: ifjúsági vezetőképző, ifi

„Én vagyok a jó pásztor" – ismerős mondat, de elgondolkoztunk már azon, mit is jelent ránk nézve, hogy a jó pásztor az életét adja a juhaiért? Ennek valóságát volt alkalmunk megtapasztalni a Zsinati Ifjúsági Iroda és az Exodus Közép-Kelet Európa Egyesület által szervezett háromrészes ifjúsági vezetőképző erdélyi záró alkalmán.

Pásztorok nyomdokaiba léptek

2018. május 07., címkék: ifjúsági vezetőképző, ifi

„Szeretnék jó vezető lenni, mert hiszem, hogy Istennek terve van a magyar nemzettel és a magyar reformátusokkal – és remélem, hogy ebben én is részt vehetek” – fogalmaz Damásdi Péter, a Zsinati Ifjúsági Iroda és az Exodus Közép-Kelet Európa Egyesület tavasszal indult Ifjúsági Vezetőképzőjének egyik résztvevője. A kurzus hétvégi alkalmára mi is Mályiba látogattunk.